مرکز بیماران بین المللی

علاوه بر اینکه در موردی کیفیت خدمات سلامتی و درمانی دارای شهرت جهانی می باشد در کسب رضایت بیماران و برطرف کردن نیاز های آنها دارای تجربه می باشد.

گروه بیمارستان های مدیکال پارک در مرکز بیماران بین المللی تمام نیازهای بیماران را قبل از مراجعه و زمان مرجعه به بیمارستان بر طرف می نماید و یک تجربه مثبت برای بیماران به وجود می آورد. نقش ما در اینجا مهیا کردن تمامی امکانات مورد نیاز بیماران در طول اقامت آنها می باشد.

پس از اینکه بیماران بین المللی با ما تماس گرفتند مسولین بیماران بین المللی مدیکال پارک با آنها تماس گرفته و سعی بر برطرف کردن تمامی نیازهای آنها خواهند کرد.

مسولین بیماران بین المللی ما افرادی با فرهنک و دارای تحصیلات ویژه می باشند که تمام امکانات رفاهی را برای بیماران در طول مدت اقامت آنها فراهم خواهند کرد.

گروه مسول بیماران بین المللی بت ن.جه به فرهنگ افراد و در نظر گرفتن نیاز های شخصی آنها تمامی امکانات رفاهی را در طول مدت زمان اقامت فراهم خواهند کرد.

مسولین بیماران بین المللی مدیکال پارک با در نظر گرفتن موقعیت بیماران که به علت تداوی در یک کشور خارجی احتمال وجود استرس در آنها می باشد را درک کرده و به طور 24 ساعته در 7 روز هفته 365 روز در سال به بیماران ارایه خدمات می نمایند.

هدف گروه بیمارستان های مدیکال پارک برطرف کردن تمام نیازهای بیماران و خانواده های آنها است که از کشور های خارجی برای درمان به ترکیه می آیند.

در مرکز بیماران بین المللی ارایه خدمات به طور خصوص برای بیماران انجام می کیرد. پرسنل مرکز بیماران بین المللی با توجه و در نظر گرفتن فرهنگ بیماران حساس و با مهربانی برخورد کرده و تجربه درمانی راحتی را برای آنها مهیا می نمایند.

 

بیمارستان مدیکال پارک تریکه برای بیماران بین المللی خدماتی را که در زیر ذکر شده است را اریه می نماید:

هماهنگ کردن وقت معاینه از بیمارستان و دکتر برای تشخیص

خدمات ترجمه 24 ساعته

خدمات اورژانس 24 ساعته، از جمله هماهنگی حمل و نقل آمبولانس هوایی

کمک های سفر (مدارک مسافرتی و خدمات ویزا برای سیاحت، و غیره)

کمک برای هزینه های مالی

هماهنگی با بیمه ها و شرکت های عمومی کمک های مسافرتی

کاهس نرخ و تخفیف های ویژه برای بیمارانی که هزینه درمان را خودشان پرداخت خواهند کرد.

هماهنگی سپرده پیشرفته (حواله بانکی ، و غیره)

انتقال پرونده های پزشکی

کمک در مورد هر مسئله پس از خروج شما از بیمارستان

مواردی که ما را از بقیه متفاوت می سازد

درمان با روش های پیشرفته

همه کمک های پزشکی و شخصی با ترتیبات سفرکمک برای تمام مراحل درمان و سیاحت

متفاوت ، کشوری که دعوت می نماید؛ تمامی مواردی که برای افرادی که از فرهنگ های متفاوت می آیند رعایت شده و همه چیز در ترکیه موجود می باشد.

تخمینات مالی و درخواست مقدار هزینه ها

انتقال بیماران بین المللی از طرف حکیمان متخصص و با تجربه بررسی شده و به این روش تمامی هزینه های موجود در مورد درمان حساب شده و قبل از سیاحت به بیمار اطلاع داده می شود.

برای ارایه هزینه تخمینی در ابتدا از بیمار نتایج آزمایشات و بررسی های انجام شده به زبان انگلیسی درخواست می شود. مسولین کلینیک با توجه به شرایط موجود هزینه های تخمینی درمان را به بیمار ارایه خواهد کرد.

گرفتن وقت ملاقات

خدمات درمانی برای بیمارانی که به طور سرپایی و یا به طور بستری در محیطی باز و بزرگ انجام گرفته می شود. بیمارانی که با مرکز درمان بین المللی تماس می گیرند در ابتدا از بیمار نتایج آزمایشات و بررسی های انجام شده درخواست می شود.ترجمه انگلیسی مدارک مربوط به مراحل درمانی اخیر برای تهیه و آماده سازی برنامه درمانی ضروری می باشد.

در بیمارستان مدیکال پارک با توجه به شرایط موجود بیمار به بخش مربوطه فرستاده خواهد شد و وقت معاینه در نزدیکترین زمان ممکن برای بیمار و دکتر فراهم خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات می توانید به طور مستقیم به آدرس داده شده ایمیل بفرستید.

international@medicalpark.com.tr

برای گرفتن وقت معاینه از بیمارستان مدیکال پارک باید فرم درخواست ملاقات را پر کرده و توسط ایمیل به ما بفرستید.

به بیشتر نبودن حجم ایمیل بیش از 10 مگا بایت دقت نمایید.

سیاحت و رسیدن به مقصد

پرسنل بیمارستان برای آمدن شما به ترکیه ساده ترین راه را توصیه خواهد کرد. زمانی که به ترکیه رسیدید پرسنل مدیکال پارک شما را استقبال خواهد کرد. این خدمات برای بیمار و همراه بیمار رایگان می باشد.

اقامت

بیمارستان مدیکال پارک با تعداد بساری از هتل ها و مراکز اقامتی در ارتباط می باشد. پرسنل بیمارستان پس از رسیدن شما به ترکیه برای اقامت شما در بهترین مکان راهنمایی خواهد کرد.

خدمات ترجمه

برای تمامی زبان ها بیمارستان دارای خدمات ترجمه می باشد. مسول خدمات ترجمه مسلط به دو زبان می باشد. مترجمان بیمارستان دارای تحصیلات و آموزش لازم در زمینه ترجمه پزشکی بیماران با توجه به فرهنگ و شرایط بیماران می باشند. نامه قبول برای درمان و برگه مرخص شدن و دیگر مدارک مربوط به درمان توسط مترجم ترجمه خواهد شد.

برای فراهم کردن تمام نیازهای بیماران قبل از آمذن به ترکیه اطلاع رسانی در تمامی موارد انجام خواهد گرفت.

وسایلی که باید به همرا آورده شود

اگر که قبل از مراجعه نفرستاده اید باید تمامی مدارک مربوط به درمان های قبلی و مراحل تشخیص را به همراه داشته باشید. برای اولین ملاقات مدارک ذکر شده ضروری می باشد:

پاسپورت و یا هر برگه دیگری که نشان دهنده هویت شماست

نام، آدرس محل اقامت و شماره تلفن (شماره ثابت و یا موبایل) تمام اطلاعات مربوط به شناسنامه بیمار

نام بیمه، شماره پرونده بیمه واطلاعات ارتباطی وربوط به بیمه استفاده شده

اگر که دولت برای این خدمات درمانی شما را حمایت می نماید لطفا برگه تایید شده از سفارت را به همراه خود بیاورید

تمام گزارشات مربوط به معاینه و جراحی، مئارک درمان و نتیجه آزمایشات قبلی

عکس، ام آر آی و سی تی اسکن ( جدید و یا قبلی) و نتایج و گزارشات مربوط به تصویر برداری ها