خط مشی کیفیت

سازمانی- سیایت کیفیت

- اطمینان از رضایت بیماران و کارکنان

حمایت از حقوق بیماران و بستگان آنها برای اطلاع رسانی و آموزش در هر مرحله از درمان

به همراه کارکنان حرفه ای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سطح بین المللی

پژوهش های علمی با استفاده از تکنولوژی مدرن: فعالیتهای علمی، وجدانی و کار بدون به خطر انداختن اصول اخلاقی

تداوم آموزش و حمایت از مشارکت کارکنان در کنگره / سمینار / انتشارات بین المللی

ارائه خدمات با کیفیت و قیمت مقرون به صرفه

جی سی آی- کیفیت بین المللی

به عنوان بخشی از کمیسیون مشترک اعتباربخشی بین المللی و کمیسیون مشترک اعتباربخشی سازمان بهداشت و درمان در ایالات متحده آمریکا در سال 1998 تاسیس شده است. با هدف کیفیت مراقبت های بهداشتی و ایمنی بیماران کشور در سطح استاندار های بین المللی بدون در نظر گرفتن سود بیشتر به فعالیت خود ادامه می دهد.

ماموریت جی سی آی ای

از طریق آموزش و مشاوره در مورد کیفیت مراقبت از بیمار و تدام امنیت و بهبود بیماران به تحقیقات و فهالیت های خود در ایالات متحده و دیگر کشورها ادامه می دهد.

چشم انداز جی سی آی ای

در استانداردهای اعتباربخشی، بهترین شیوه انجام فعالیت ها ، ارزیابی فرآیندهای با کیفیت، نظارت و بر آیند، بهبود و ارائه اطلاعات و به حداقل رسانیدن یسک ها در سراسر جهان به عنوان اولین توزیع کننده شمرده می شود.

هدف استانداردهای جی سی آی ای

برای بهبود کیفیت

برای کاهش هزینه

برای افزایش بهره وری

برای افزایش قابلیت اطمینان و برای تقویت

برای بهبود مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی

ارائه آموزش

فواید استانداردهای جی سی آی ای

حصول اطمینان از بهبود مستمر

ثبت کیفیت مراقبت

به دست آوردن اعتماد جامعه

خطرات و هزینه را کاهش می دهد

حصول اطمینان از انطباق با قوانین و مقررات

ارائه آموزش درمورد استانداردهای

فعالیت های رهبری کارکنان برای بهبود کیفیت

فراهم آوردن افزایش رضایت شغلی

خود ارزیابی فراهم نمودن امکانات

ایجاد امکانات برای مقایسه با سایر سازمان های مشابه

 

جی سی آی 3.استاندارد تجدید نظر و اصلاح

جی سی آی 3. استاندارد های اصلاح و تجدید نظر بیمارستان را به طور کلی در نظر می گیرد.

استاندارد های متمرکز بر بیمار – استاندارد های متمرکز بز برنامه های سازمانی

دسترسی به مراقبت و تداوم مراقبت (ای سی سی )

بهبود کیفیت و ایمنی بیمار (کیو پی سی)

حقوق خانواده بیمار و بیمار (پی اف آر)

پیشگیری و کنترل عفونت(پی سی آی)

بررسی بیماران(ای او پی)

مدیریت، رهبری و راهنمایی کردن (جی ال دی)

مراقبت از بیماران(سی او پی)

مدیریت و امنیت ساختمان(اف ام اس)

بیهوشی و مراقبت های جراحی(ای اس سی)

مهارت و آموزش کارکنان(اس کیو ای)

مدیریت دارو و استفاده(ام ام یو)

اطلاعات و ارتباطات مدیریت (ام سا آی)

آموزش بیمار و خانواده بیمار(پی اف ای)

اهداف بین المللی امنیت بیمار

هدف ما تثبیت مشکلات در مورد مسایل سلامتی ، روشن سازی مشکلات و حل این مشکلات با همکاری متخصصان می باشد. اگر که سیستم دردررون خودامکانات مراقبت از بیمار و امنیت در حد بالا را فراهم نماید، دارای سیستم وسیع حل مشکلات خواهد بود.

اهداف امنیت بیمار

شناسایی صحیح بیمار

تقویت ارتباط موثر

برای افزایش امنیت داروهای پر خطر

توسعه دیدگاه درست، بیمار صحیح و روش درست

برای جلوگیری از عفونت های بیمارستانی

برای کاهش عوامل خطر که منجر به به وجود آمدن نتایج منفی می شود

راستای مدیریت کیفیت اجتماعی (تی کی وای) بر اساس سیستم قوانین و امنیت پرسنل، گروه بیمارستان های مدیکال پارک در مواردی که مانع انجام قوانین و مقررات بر اساس استاندارد های اعتبار بخشی نمی باشد بر رئی موضوع تمرکز کرده و عملیات اصلاح و بهبود سازی را انجام خواهد داد.

بیماران و خانواده های آنان به دلایل مرگ، از دست دادن عضو (موقت یا دائم). استفاده نادرست از دارو، و یا انجام عمل جراحی اشتباه، افتادن از تخت و به دلایلی مانند واکنش های انتقال خون معیوب ، خودکشی و مشکلاتی از قبیل که باعث از دست دادن سلامتی و ناراحتی روانی می شود. استاندارد های اعتبار بخشی به شعار (هرگز به بیماران صدمه نرسانید) مدیریت و بر نامه ریزی بر اساس استاندارها را در بیمارستان ها ادامه می دهد.

ما به عنوان گروه بیمارستان های مدیکال پارک با هدف (سلامتی برای همه) راه خود را شروع کردیم. روش کاری و آموزشی خود را بر روی اصل (بدون بررسی امکان اصلاح وجود ندارد) قرار دادیم. در تمامی مراحل بررسی عملیات انجام گرفته می شود و مشکلات به وجود آمده از طرف کمیته بررسی مشکلات در جلسه (برنامه ریزی کن، انجام بده، کنترل کن . جلوگیری بکن) بررسی و حل می شود. روشهایی نیز برای حل مشکلات غیر مترقبه تهیه و برنامه ریزی شده است و همه رخدادها توسط کمیته تیم کیفیت ایمنی بیمار مشاهده و سعی بر بهبود و حل می نمایند.

بیمارستان های باهچه لی اولر و بورسا در اکتبر سال 2007 از طرف مشاوران جی سی ای بررسی و اصلاح سازی شده و از بررسی ابتدایی قبول شده است و مجتمع بیمارستان گوزتپه نیز در جون 2008 و بیمارستان مدیکال پارک آنتالیا برای اولین بار در ترکیه پس از آماده سازی 5-6 ماهه در سال 2008 عضو یکی از بیمارستان های معتبر شده است.

گرئه بیمارستان های مدیکال پارک برای به وجود آوردن فرهنگ امنیت بیمار بر اساس اهداف جی سی آی در مجتمع بیمارستان پوز تپه یه ویدیو آموزشی به همرا پرسنل و دکتران بیمارستان حاضر کرده است.

استاندار های تجدید نظر و اصلاحی که امسال به اجرا درآمده است به طور کامل در موارد (مدیریت دارو، بیهوشی، مراقبت های جراحی، اهداف ایمنی بیمار، مدیریت اطلاعات و ارتباطات) در بیمارستان های ما انجام گرفته شده است. 4 بیمارستان گروه بیمارستان های مدیکال پارک در سال 2008 در بررسی و کنترل های انجام گرفته شده از طرف جی سی آی به موفقیت قبول شده است . در مورد برنامه امنیت بیمار، فیلم آموزشی امنیت بیمار و در موردی فیلم آموزشی مربوط به بیماران کرو لال نمره کامل را گرفته است.

در سال 2011 هدف ما در (بهبود کیفیت و توسعه مدیران) 4 بیمارستان ما (بورسا، باهچه لی اولر، گوزتپه، آنتالیا) که عضو انجمن اعتباری می باشد را دوباره آکردیت کرده ، در بیمارستان مدیکال پارک فاتیح تحقیقات ایزو 9001-2008 را به انجام رسانده و ادامه فعالیت ها در 16 بیمارستانمان در مورد “واحد بهداشت و درمان کنترل کیفیت و مدیریت ارتباط با مشتری و صدور گواهینامه کیفیت” می باشد.

ایزو چیست؟

ایزو در سال 1947 تاسیس و فعالیت خود را به عنوان نتیجه ای از استانداردسازی در صنعت، تجارت و مصرف کنندگان کمک کرده ، ایزو به عنوان (سازمان بین المللی استانداردسازی) یک سازمان استانداردهای بین المللی است.

تس عضو ایزو بوده و و نماینده انحصاری در ترکیه می باشد.

ای ان چیست؟

(نورم اروپا)، مخفف عبارت استانداردهای اروپایی است. ای ان، برای اطمینان از انطباق با استانداردهای اتحادیه اروپا ساخته شده است.

چرا تی اس- ای ان – ایزو 9000 ؟

زیرا تی اس-ای ان-ایزو 9000 :

بهبود کیفیت درک در سازمان،

سود، بهره وری افزایش و سهم بازار،

ارائه مدیریت موثر،

کاهش هزینه ها،

افزایش رضایت شغلی کارکنان،

بهبود ارتباطات درون سازمانی

ارائه نظارت و کنترل گسترده در تمام فعالیت ها،

کاهش بازده،

افزایش رضایت بیمار، کاهش شکایات بیمار،

انجام عملیات درسطح ملی و بین المللی

یک مدل سیستم است.

سیستم مدیریت کیفیت تی اس-ای ان- ایزو 9000

امروزه مرز های جهان کوچکتر شده،اطلاعات، فن آوری و پیشرفت در جامعه در زمینه ارتباطات است منجر به رقابت شدید ر شده، و با گذشت زمان هر روز به علت توسعه های جدید اقتصادی یک مسابقه تازه ای به وجود آورده است. در جهان کنونی برای بقا در تمام بخش های کاری باید محصول را با در نظر گرفتن نیازها و انتظارات مشتری تولید نماییم. در این حال، موسسات باید از مرحله طراحی تا تولیدو بازاریابی و خدمات پس از فروش یعنی تمام مراحل را در نظر گرفته و این موارد نیز با در نظر گرفتن جرای سیستم مدیریت کیفیت با هدف بهبود مستمر قابل انجام می باشد. امروزه در مورد مدیریت سیستم کنترل کیفیت ، سیستم کنترل استاندارد های ایزو 9000 که در سال 1987 انتشار شده است و از آن تاریخ به بعد به عنوان یکی از جاذب ترین و کاربردی ترین برنامه سیستم استاندارد های بین المللی می باشد.

سری استاندارد های تی اس-ای ان- ایزو 9000 : ج.اب س.الاتی از قبیل چگونه می توان یک سیستم مدیریت موثر ایجاد کرد، چگونه باید این موارد را ثبت کرد و چگونه می توان این برنامه ریزی را ادامه داد توضیح می دهد.

تی اس-ای ان-ایزو 9001: استاندارد 2008 شامل سرفصل های زیر است:

 

  1. دامنه
  2. مراجع اصولی
  3. شرایط و تعاریف
  4. سیستم مدیریت کیفیت

4.1. شرایط عمومی

4.2. مستندات مورد نیاز

  1. مسئولیت مدیریت

5.1. تعهد مدیریت

5.2. مشتری محوری

5.3. خط مشی کیفیت

5.4. برنامه ریزی

5.5. مسئولیت، اداره و ارتباطات

5.6.بررسی انجمن

6.مدیریت منابع

6.1.تدارکات منابع

6.2.منابع انسانی

6.3.زیرساخت

6.4.محیط کار

7.کاربرد محصول

7.1.برنامه ریزی کاربرد محصول

7.2.فرآیندهای مربوط به مشتری

7.3.طراحی و توسعه

7.4. خرید

7.5. محصولات و ارائه خدمات

7.6.کنترل مانیتورینگ و ابزار سنجش

8.اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و بهبود

8.1.عمومی

8.2.مانیتورینگ و سنجش

8.3.کنترل محصولات نامنطبق

8.4. تحلیل دادهها

  

برخی از تعاریف مربوط به ایزو 9000

   روند: مصارف را به درآمد تبدیل کردن در ارتباط با یکدیگر و گروه فعالیتی که با یکدیگر تداخل می کنند

محصولات: این نتیجه فرایند است.

سیستم: اعضای این گروه که به یکدیگر مرتبط و یا با یکدیگر تداخل می کنند.

سیستم مدیریت: ایجاد یک خط مشی و اهداف و نظام است که این اهداف این سیستم دستیابی به موفقیت است.

خط مشی کیفیت: به طور رسمی توسط مدیریت سازمان بیان شده و کیفیت تمام اهداف و مدیریت است

مدیریت کیفیت: یک فعالیت برنامه ریزی شده برای کنترل کیفیت و مدیریت یک موسسه است.

بهبود مستمر: تکرار اقدام درخواست برای افزایش پتانسیل پاسخگویی

بهره وری: رابطه بین منابع مورد استفاده و نتایج به دست آمده است

مدیریت جامع کیفیت

مدیریت جامع کیفیت (تی کی وای)، یک سیستم کامل برای ایجاد یک فرهنگ سازمانی است که در مرکز آن مشتری قرار دارد. تی کی وار یک فرایند جهانی است.

طور کامل مدیریت مشتری مداری یک سیستم کامل برای ایجاد یک فرهنگ سازمانی است. تی کی وای یک فعالیت گروهی است و به طور فردی قابل توسعه و گسترش نمی باشد.تی کی وای برای جلوگیری از اشتباهات و دستیابی به کیفیت، مدیریت عالی، کارکنان، ازمسولان تامین کننده در فرایند تولید و غیره مسول می باشد. اما اگر که همه اصول (تمرکز بر مشتری، رهبری مدیریت ارشد، بهبود مستمر، مشارکت کامل) به منظور توسعه پویایی و ساختار سازمان به تصویب رسید و اعمال شود باعث موفقیت می شود.

اصول مدیریت کیفیت

استاندارد تی اس-ای ان-ایزو از طرف سازمان استاندارد بین المللی (ایزو) به عنوان استاندارد بین المللی اعلام شده است و هنوز هم دربیشتر کشورهای ایالات متحده اروپا به عنوان نمونه ثبت انجام می گیرد و نشان دهنده کیفیت استاندارد بین المللی می باشد و بر اساس 8 استاندارد مدیریت کنترل می باشد.

متمرکز بر مشتری: سازمان ها بدون وجود مشتری به وجود نمی آیند. به همین دلیل نیازهای موجود مشتری و نیازهایی که در زمان آتی به وجود خواهد آمد را تثبیت کرده و باید بر اساس رضایت مشتری و به جا آوردن نیازهای مشتری باشد.

رهبری: رهبران هدف سازمان و وحدت مدیریت را ارایه می نماید. رهبران در راه دستیابی سازمان به هدف های مشخص شده یک فضای داخلی که تمام افراد به طور کامل اشتراک داشته باشند را ایجاد کرده و تداوم این موقعیت را فراهم می نمایند.

مشارکت افراد: از هر قشری که باشد فرد در مرکز سازمان قرار دارد و این موقعیت فرصت مشارکت فرد و استفاده از توانایی های شخص به نفع سازمان را به وجود می آورد.

رهیافت فرآیند: نتایج مورد نظر، فعالیت ها و منابع مرتبط به عنوان یک روند اگر که راهنمایی های لازمه انجام بگیرد کارآمد بالاتر و بهتری خواهد داشت.

رهیافت سیستم در مدیریت: تعریف فرآیندهای مرتبط با یکدیگر به عنوان یک سیستم ، درک و مدیریت برای دستیابی به اهداف و بهره وری از سازمان کمک خواهد کرد.

تداوم توسعه: بهبود عملکرد سازمان به طور مداوم باید یکی از اهداف اصلی سازمان است

رویکرد واقع بینانه رهیافت تصمیم گیری: تصمیم گیری های مؤثر براساس دانش و اطلاعات تجزیه و تحلیل شده است

ارتباط متقابل با تأمین کنندگان بر اساس سودمند: یک سازمان از تدارک کنندگاه مستقل می باشد و روابط سود متقابل برای هر دو طرف باعث به وجود آمدن منفعت می شود.

سیستم کنترل کیفیت گروه بیمارستان های مدیکال پارک در پرتو اصول مدیریت کیفیت استاندارد های ایزو 9001-2008، 5 بیمارستانمان (بورسا، استانبول، باهچه لی اوار، آنتالیا، استانبول گوز تپه، فاتیح) تاسیس شده است. 4 بیمارستان ما اعتبار نامه جی سی آی دریافت کرده است، فقط بیمارستان فاتیح در سال 2008 با مطابقت بر نوسازی و اصلاح جدید اولین بیمارستان ثبت شده می باشد.