اخبار

اخبار پارک بین المللی پزشکی از بیمارستان های ما

بازی سرنوست: پارکینسون

بازی سرنوست: پارکینسون

کابوس وحشتناک افراد مسن پارکینسون؛ با کم شدن مقدار ماده ای به نام دوپامین در مغز به وجود می آید. یک بیماری عصبی مزمن می باشد. این بیماری با کاهش یافتن سلول های ترشح کننده ماده دوپامین در مغزکه با بالا رفتن سن به وجود می آید و یا به علت صدمه رسیدن به مغز ظاهر می شود.

بیماری پارکنسون که با نام بیماری پیری و یا به زبان عامیانه ‘فلج لرزش’ شناخته می شود، با گزینه های معالجه دارویی و باتری مغز قابل درمان می باشد. بیماری پارکینسون که یک بیماری مزمن عصبی است در افراد 65 سال و بالاتر از هر 300 نفر در یک شخص ظاهر می شود. متخصص جراحی مغر و اعصاب بیمارستان مدیکال پارک باهچه شهیر دکتر علی زره در مورد بیماری پارکینسون که کابوس وحشتناک افراد مسن است اطلاعات می دهد:

بیماری پارکینسون چیست؟

بیماری پارکینسون با کم شدن مقدار ماده ای به نام دوپامین در مغز به وجود می آید. یک بیماری عصبی مزمن می باشد. این بیماری که با کاهش یافتن سلول های ترشح مادهای به نام دوماپین با افزایش سن به وجود می آید باعث به وجود آمدن اختلالات حرکتی و انجام حرکات غیر ارادی می شود. این بیماری باعث به وجود آمدن لرزه در دست ها و پاها، کندی حرکت، گرفتگی اعضلانی و اختلال در راه رفتن می شود.

تاثیربیماری پارکینسون در فعالیت های اجتماعی این بیماران

بیماران پارکینسون که به علت بروز علایم بیماری حرکات بدنشان آهسته تر شده است در ابتدا مانع انجام دادن کارهای روزانه به تنهایی شده و سپس باعث کمتر شدن و ازبین رفتن فعالیت های روزانه افراد و ناتوانی برای انجام کارهای روزانه می شود. به این دلیل در دوره های شروع بیماری و دروه میانی رابطه این بیماران با محیط کاری و زندگی اجتماعی کمتر می شود. در دوره های پیشرفته این بیماران مجبور به کمک گرفتن از اطافیان خود برای ادامه دادن به زندگی می باشند. بیماران که از لرزش دست ها و آهسته تر شدن حرکاتشان در طول بیماری مضطرب هستند به علت بروز این اعلایم دچار ناامیدی و افسردگی می شوند.

بررسی عکس العمل و واکنش بیمار در حین انجام عمل جراحی و بررسی موقعیت موجود

 

فعالیت های سلولی موجود در مغز را به وسیله ضبط میکرو الکترود و تکنیک تحرک بشنویم، در این روش هدف ما پیدا کردن سلول هایی که باعث به وجود آمدن بیماری شده اند و ساختار آناتومی اطراف آنها است. به این دلیل این عملیات را در حالتی که بیمار هوشیار بوده و در حین صحبت کردن انجام می دهیم. زیرا با مشاهده واکنش بیماران قسمت آسیب دیده را به راحتی می توانیم تشخیص دهیم.در ابتدای عمل بیمار به مدت 5-6 ساعت هوشیار می باشد و عملیات به طور کمک متقابل انجام می گیرد. این روش یعنی تکنیک ضبط صوتی میکروالکترود و محرک ما را به هدفمان می رساند. با استفاده از این روش با کمتراز 80 میکرون درصد خطا و اشتباه سلول های آسیب دیده و آناتومی اطراف آن را می توانیم مشخص نماییم. سپس روش سوزاندن که شبیه لیزر می باشد را انجام داده و یا باتری مغزی قرار می دهیم.

با باتری مغزی به طور کامل آزاد هستید

زمانی که باتری مغزی در داخل مغز قرار می دهیم در عملیات دو طرفه در قسمتی که توسط روش های بالا مشخص شده است دو عدد الکترود قرار می دهیم. در قفسه سینه یک باتری که شبیه باطری قلب می باشددر زیر پوست قرار می دهیم و به وسیله اتصال ارتباطاتی الکترود ها را به باتری متصل می نماییم. فقط در روی قفسه سینه زیر پوست حالت برجستگی ایجاد می شود. سپس به وسیله کامپیوتر فرکانس هایی که به بهبود بیمار کمک خواهد کرد و پارامترهای محرک را تنظیم می نماییم.پس از انجام عملیات ذکر شده بیماران به مدت 2 تا 3 هفته برای کنترل در زمان های معین شده به بیمارستان می آیند. پس از اینکه ما تنظیمات لازمه برای بهبودی بیمار را انجام دادیم می توانید به زندگی طبیعی خود ادامه دهید.

از این پس محتاج کمک دیگران نمی باشید

باتری مغزی چه تغییراتی در زندگی بیماران به وجود می آورد؟

پس از عمل جراحی بیماران پارکینسون به طور سریع و قابل چشمگیر بهبود می یابند و به زندگی عادی خود باز می گردند. به کمک باتری مغزی بیماران دوباره به زندگی وابسته می شوند. باتری مغزی مخصوصا در درمان بیماری پارکینسون بسیار موثر می باشد. باتری مغزی در درمان بیمارهایی که با روش دارو درمانی قابل درمان نمی باشند و دارای لرزش شدید و ناموزونی حرکات می باشند نتایج بهبود سریع و چشمگیری به وجود می آورد. اما در این مورد مهمترین مسئله مناسب بودن انجام عمل جراحی بر روی بیمار و انتخاب صحیح بیماری است که با این عمل جراحی بهبود خواهد یافت.به این وسیله بیمارانی که حتی قادر به گرفتن چنگال در دست خود نبوده و یا قادر به نخ کردن سوزن نبودند و یا قادر به نوشتن نبودند پس از عمل جراحی و انجام گرفتن تنضیمات لازمه به زندگی عادی و طبیعی گذشته خود باز می گردند.

به کمک باتری مغزی در بیمار مناسب برای این عمل لرزش دست تقریبا 90 درصد بهبود می یابد

شخصی که به مدت 10 سال دچار بیماری پارکنیسون می باشد با عمل جراحی بیماری که برای این عمل مناسب می باشد موقعیت بیماری را به بیولوژی 1-2 سال قبل باز می گردانیم. در مورد لرزش دست ها حداقل در یک طرف بدن (قسمت راست و یا چپ بدن) امکان از بین رفتن لرزش 85-90 درصد می باشد. در بیماران دیستونیا با توجه به اینکه نسبت به بیمار متغییر می باشد درصد بهبود بالینی بیمار 80 درصد بوده و تقریبا 20 درصد امکان اینکه جوابدهی در مورد بهبود بیمار به وجود نیاید موجود می باشد.

مدیکال پارک- 65 % از بیمارانی که از منطقه خلیخ می آیند

در تشخیص و درمان بیماری پارکینسون برای 65 % از بیمارانی که به علت بیماری پارکینسون از کشور های دیگر می آیند عمل جراحی ” برای درمان پارکینسون باطری مغزی” انجام داده شده است.

گروه بیمارستان های مدیکال پارک که یکی از برجسته ترین بیمارستان ها می باشد در سال های اخیر در بخش درمانی گردشگری پیشرفت چشمگیری داشته است و پاسخگوی نیازهای بیماران از خاور میانه و از چهار گوشه دنیا می باشد. مدیکال پارک برای بیماران بین المللی که از کشور های خارجی جهت درمان مراجعه می نمایند تمام خدمات از قبیل ترانسفر ، اقامت، درمان، تهیه دارو و غیره راهنمای و رهبری می نماید و این یکی از دلایلی می باشد که مراجعه کنندگان خارجی را جذب کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر

گروه بیمارستان های مدیکال پارک

مرکز بیماران بین المللی

00902122271100

00902122272116

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>